مشاهیر روستا

روستای ……… مفتخر است که خاستگاه تنی چند از چهره های ماندگار کشور بوده است که در ذیل شمه ای از آن ذکر میگردد:

نام و زندگینامه شخصيت هاي مذهبي :

نام و زندگینامه شخصيت هاي سياسي :

نام و زندگینامه شخصيت هاي علمي :

نام و زندگینامه شخصيت هاي ادبی :

نام شخصيت هاي ورزشي

محمود سهرفیروزانی

محمود سهرفیروزانی مشهور به بابا محمود حاکم شهر تاریخی فیروزان و لنجانات و از مشاوران ارشد سلطان محمد خدا بنده الجایتو از سلاطین ایلخانان مغول بود. بابامحمود سهرفیروزانی که از مشاهیر اهالی و بزرگان شهر فیروزان بوده‌است، در دستگاه حکومتی ایلخانان مغول به جهت نفوذش بین مردم مورد توجه قرار می‌گیرد تا آنجا که پس از به قدرت رسیدن سلطان محمد خدا بنده الجایتو، بابا محمود نیز به عنوان حاکم شهر تاریخی فیروزان و لنجانات تعیین می‌گردد.  بابا محمود فرد قدرتمند، با نفوذ و خیر، خوشنام و مؤمن از علما و بزرگان مذهبی نیز بوده ‌است و همچنین گستره معنوی اش بین مردم به گونه ای بوده که با گذشت زمان نام محمود، آبادگر و خیّر را تحت ‌الشعاع قرار داده و به نامی مورد علاقه مردم در این شهر (شهر تاریخی فیروزان) تبدیل کرده است چنان‌که رواج گسترده‌تر این نام را در فیروزان به این دلیل می‌دانند. بابا محمود به آبادانی و توسعه سهرفیروزان توجه و علاقه خاصی داشته چنان‌که پلی بر زاینده رود بزرگ آن زمان (از نظر حجم آب) و مسجدی زیبا در سهرفیروزان احداث می‌کند. اسامی باقی مانده در بین محلی‌ها و بومیان سهرفیروزان مانند باغ بابا محمود، چنار بابا محمود، و خرابه‌ها و اراضی به این نام این چنین استناد می‌کند که بابا محمود در زمینه آبادانی و فعالیت‌های عمرانی در زمینه کشاورزی و اجتماعی بیشترین علاقه و فعالیت را داشته و نیاز آن روز سهرفیروزان را اینگونه برآورد می‌کرده‌است بابامحمود که به نقل برخی منابع معتبر از علمای شیعه بوده است، عارف پاکباخته ای ست که طبق نقل‌های پیران محلی سهرفیروزان گفته می‌شود محمد بن بکران که در روستای بالان یا پیربکران امروزی مدفون است شاگرد بابا محمود بوده و پس از فوت به دستور بابا محمود در بنایی که در بالان وجود داشته که مدرسه، محل تجمع علما و… بوده دفن می‌شود و سنگ مزارش توسط حجاران و سنگ تراشان فیروزانی تهیه و نصب می گردد که نشان از صنعت گری و هنرمندی همچنین مرکزیت سهرفیروزان بوده است

علی عابدی سهرفیرزوانی

علی عابدی سهروفیروزانی

مربی بدنسازی اسبق تیم سپاهان

کمک مربی تیم تراستوره شهر رم

تنها مربی ایرانی شاغل در لیگ ایتالیا

آقای علی عابدی سهروفیروزانی موفق در عرصه فوتبال

آقای عابدی سهروفیروزانی مربی بدنسازی سابق تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان بوده و در حال حاضر کمک مربی تیم باشگاه تراستوره شهر رم و عضو اتحادیه فوتبال کشور ایتالیا و البته تنها مربی ایرانی مشغول در لیگ کشور ایتالیا می باشند. همچنین ایشان برای همکاری با تیم لاتسیو نیز دعوت شده که در حال حاضر قبول نکرده و در حال همکاری با تراستوره میباشد. تیم تراستوره تیم اول سری D لیگ است.

بیوگرافی علی عابدی از زبان خودش

علی عابدی متولد ۱۳۶۲ هستم و در اصفهان فوق دیپلم کامپیوتر گرفتم تا اینکه در دانشگاه اصفهان موفق به اخذ لیسانس تربیت بدنی شدم، همچنین در دانشگاه “توروتگارتای ” ایتالیا ،لیسانس پزشکی ورزشی و در ادامه دوره های تخصصی بدنسازی فوتبال را در همین دانشگاه دریافت کردم. در باشگاه سپاهان مربیگری کرده ام و مدارک مربیگری فوتبال را در ایران و ایتالیا نیز دریافت کردم. سابقه بازی در تیم های پالایشگاه اصفهان، فوتسال دانشجویان ایران را هم دارم اما مصدومیت زانو سبب شد تا از بازی فوتبال جدا شوم و به مربیگری روی آورم.

علی عابدی سهروفیروزانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 − هشت =

فهرست