خدمات موجود روستا

خدمات ارتباطی:

روستا به شبکه ADSL و شبکه بی سیم داده متصل می باشد. همچنین یک مرکز ICT و استگاه مخابرات در روستا وجود دارد و اهالی به تلفن دسترسی دارند.

اهالی روستای سهروفیروزان برای تامین مایحتاج خود، امور اداری، آموزش، خدمات درمانی و بیمارستانی به بخش پیربکران که در ۳ کیلومتری روستا واقع شده است مراجعه می کنند

خدمات بهداشتی:

در سطح روستا یک خانه بهداشت وجود دارد که خدمات درمان و بهداشت، خدمات پزشکی و دندان پزشکی به صورت روزانه به روستایی و سایر روستاهای دهستان سهروفیرزوان ارائه می گردد. این خانه بهداشت مجهز به داروخانه نیز می باشد.

خدمات دفع زباله و فاضلاب:

سیستم جمع اوری زباله مکانیزه بوده و برای تخلیه فاضلاب های خانگی از چاه های قابل تخلیه و چا ههای جذبی استفاده می گردد. دفع فضولاتن حیوانی نیز خارج از بافت روستا صورت می گیرد. آب های روان سطحس نیز به کانیوها و جوی های سطح روستا هدایت می شوند.

خدمات آب رسانی:

شبکه لوله کشی آب روستا در سال ۱۳۴۸ احداث شده است و منبع آن سرچشمه زاینده رود می باشد. مخزن ذخیره سازی آب روستا در سال ۱۳۵۰ احداث شده و آب کل روستاهای دهستات به این مخزن وارد شده، کلر زنی می شود و سپس پس از تصفیه به روستاها توزیع می گردد. علاوه بر آن یک واحد تصفیه خانه آب سهروفیروزان- طاد نیز در سال های اخیر در منطقه احداث گردیده است.

خدمات آموزشی و فرهنگی- تفریحی

در روستای سهروفیروزان واحد های آموزشی دخترانه و پسرانه در مقاطع ابتدایی، دبیرستان دوره اول و دوم و همچنین یک واحد آموزشی پسرانه مقطع کار و دانش در حال فعالیت و خدمت رسانی به اهالی ورستا و روستاهای همجوار می باشند. در بخش خدمات فرهنگی و تفریحی نیز می توان به مهد کودک روستا، کتابخانه و سالن ورزشی چند منظوره روستا و مجموعه فرهنگی حضرت رقیه اشاره نمود.

خدمات رفاهی

در خصوص سیستم برق رسانی روستا، برق روستا متصل به شبکه برق سراسری می باشد همچنین اهالی روستا از نعمت شبکه سرارسری گاز نیز بهره مند می باشند. در سطح روستا همچنین پمپ بنزین وجود دارد که وسایل نقلیه بنزین سوز و گازوئیل سوز از آن استفاده می کند. به طور کلی می توان گفت روستا دارای امکاناتی همچون دهیاری و شورای اسلامی، سالن ورزشی، بانک صادرات، پست بانک، قرض الحسنه، دبستان پسرانه، دبستان دخترانه، دبیرستان دخترانه و هنرستان کار و دانش، مرکز بهداشت، مجتمع بهزیستی، مهد کودک، پاسگاه انتظامیف مرکز مخابرات، اینترنت پرسرعت (ADSL)، ایستگاه هواشناسی خودکار، پایگاه بسیج، دارالقرآن الکریم، پارگینگ عمومی، ترمینال مینی بوس، پمپ بنزین و گازوئیل، پارک پردیس، پارک لاله، محوطه تفریحی پل بابا محمود، ۲ مرکز کانون فرهنگی، ۲ مسجد جامع چهارده معصوم(ع) و انبیاء(ع)، مسجد امام علی، مسجد حاج حسن عزیزی، حسینیه شهدا، حسینیه حضرت زهرا، حسینیه خاتم‌الانبیاء، حسینیه مسجد حاج مطلب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × 5 =

فهرست