اشتغال و اقتصاد

بخش کشاورزی

زراعت و باغداری

شاغلین بخش کشاورزی روستای سهروفیروزان در شماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۸۴ نفر بوده است که با توجه به اطلاعات سرشماری کشاورزی سال ۱۳۹۳ تعداد بهره بردارن کشاورزی به تفکیک بخش های مختلف به شرح زیر می باشند:

بخش دامداری

در روستای سهروفیروزان حدود ۲۰۰ راس دام سبک در قالب ۵ واحد، ۴۰ راس گوسفند در قالب ۲ واحد و ۶۰ رای گاو (شیرده) در قالب ۳ واحد پرورش داده می شود. روستای سهروفیروزان فاقد مرتع می باشد. دو واحد صنایع دامی تبدیلی دامی در سطح روستا فعالیت دارند که ظرفیت آن ۲ تن می باشد و روستاهای دهستان سهروفیروزان نیز به آنها مراجعه می کنند. علاوه بر این در حومه روستا دو واحد مرغداری وجود دارد که مقدار گئشت تئلیدی ان حدود ۴۵ تن می باشد. همچنین یک واحد زنبور داری نیز توسط یکی از اهالی روستا اداره  می شود که میزان عسل تولیدی آن حدود ۲۰ کیلو می باشد.

بخش صنعت و معدن

براساس سرشماری تعداد شاغلین بخش صنعت روستا در سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۳۱ نفر بوده است. اغلب این افراد در کارخان هایی نظیر ذوب آهن، فولاد مبارکه و واحد های شهرک صنعتی اشترجان اشتغال دارند.

بخش خدمات

براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد شاغلین بخش خدمات در روستای سهروفیروزان برابر با ۲۸۴ نفر بوده است. زمینه های خدماتی  به شرح زیر می باشد:

یک واحد گلخانه صنعتی به متراژ ۵۰۰ متر در روستا وجود دارد که سرمایه گذاری آن توسط بخش خصوصی صورت گرفته است و بازار فروش محصولات آن در سطح شکور می باشد. میزان اشتغا کل ایجاد شده توسط گلخانه ۱۴ نفر بوده است که ۱۳ نفر از آنها ساکنین و اهالی روستا بوده اند. سایر واحدهای خدماتی روستا در جدول زیر آورده شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 2 =

فهرست